Guvernul va ajuta oamenii afectați de furtună : Carmen Dan va veni să evalueze pagubele la Timișoara și Arad
MAI a activat o celulă de criză la prefectura Timiș, iar oamenii afectați de furtuna de duminică o să fie ajutați de stat.
Carmen Dan, ministrul Afacerilor Interne va veni la Timișoara și Arad astăzi pentru a evalua pagubele.
Pe viitor se dorește ca populația să fie avertizată prin sms, de câte ori vor urma calamități naturale.
Furtuna a provocat opt decese : cinci în Timiș, unul în Arad, două Bistriţa-Năsăud. Au fost rănite 67 de persoane.